ERÜ Tıp Fakültesi
   

BARINMA

 

Kayseri' de öğrenim gören öğrencilerin önemli kısmı üniversite kampüsü ne yakın Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 1500 öğrenci kapasiteli Erciyes Erkek Öğrenci Yurdu ile 1500 öğrenci kapasiteli Gevher Nesibe Kız Öğrenci Yurdu'nda kalmaktadır. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda barınanlar dışındaki öğrenciler ise vakıf yurtları, özel öğrenci yurtları ve pansiyonları ile Talas İlçesi ve şehir merkezinde ev kiralayarak barınmaktadır.Üniversitemizdeki başarılı öğrencilerde üniversitemize ait Demir Karamancı Bilim Sitesinde kalmaktadır.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtlarında odalar 4'er ve 6'sar kişilik olup, kaloriferli ve banyoludur. Banyolarda 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Yurtlarda öğrencilere sabah kahvaltısı ile öğle ve aksam yemeği verilmektedir. Ayrıca berber, kuaför, İnternet salonu, kuru temizleme, çamaşırhane,,okuma salonu, kantin, dinlenme salonu gibi sosyal ve kültürel ihtiyaçları giderecek imkanlar da bulunmaktadır. Spor salonu, açık basketbol sahası, voleybol sahası, futbol sahası, masa tenisi salonu, bilardo salonu gibi spor tesisleri de öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtlardan kampüslere ulaşım belediye otobüsleri ve minibüslerle sağlanmaktadır. Vakıf ve özel öğrenci yurtları da öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek konumdadır.

Üniversitemizde artan öğrenci sayısına paralel olarak Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenci yurtlarında kapasite artırımına gitmektedir.