ERÜ Tıp Fakültesi
   

 

MriStudio Tutorial Kursu

Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM)

30 Ekim-1 Kasım 2013 

Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (ERSEM) 30 Ekim-1 Kasım 2013 Tarihleri arasında MriStudio Tutorial kursu düzenlenecektir. Kursumuz uygulamalı olduğundan 20 katılımcı (10 burslu ve 10 normal katılımcı) ile sınırlandırılmıştır. Başvurmak isteyen katılımcıların  30 Eylül 2013  tarihine kadar ERSEM sayfasına girerek (http://ersem.erciyes.edu.tr/) kursumuzun linkini tıklayarak Online başvuru formunu doldurmaları ve arkasında aşağıdaki hesap numarasına* 150 TL ödemeleri gerekmektedir. Konuya ilgi duyan öğretim elemanları da önceden kayıt yaptırarak herhangi bir ücret ödemeden teorik derslere dinleyici olarak katılabilirler. Düzenlenecek olan kursumuza katılacak genç araştırmacıların yol ve konaklama giderleri için TÜBİTAK’ın 2217 Lisansüstü Yaz Okulu ve Benzeri Diğer Etkinlikleri Destekleme Programı’na başvuru yapılmıştır. Destek verilmesi halinde Düzenleme Kurulu’na yapılmış olan destek başvuruları değerlendirilecektir. 

Kursumuza kabul edilen katılımcılar (burslu ve normal) Ekim ayı başında web sayfasında  ilan edilecektir. Kursumuza Kayseri dışından katılacak katılımcılar için Erciyes Üniversitesi misafirhanesinde kalma imkanı vardır ve önceden rezervasyon gereklidir.  

Bu etkinliğin amacı kursiyerlere difüzyon tensör görüntülerinin MriStudio yazılımları kullanılarak görüntülerin açılması, kayıt edilmesi, görüntü isleme yöntemlerinin kullanılması, görüntüler üzerinde beynin 160 bölgeye ayrılması ve her bir bölge içerisindeki difüzyon parametrelerinin elde edilmesinin öğretilmesidir. Aynı zamanda yine beyin beyaz cevher içerisinde bulunan liflerin yine bu yazılımlar kullanılarak traktografi yapılmasının öğretilmesi ve uygulatılmasıdır.  

 

Kurs Tarihi: 30 Ekim-1 Kasım 2013

Kurs Yeri: Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM), Kayseri

Kurs Katılımcı sayısı: 20 Kursiyer

Kurs Katılım Ücreti: 150 TL .

 

Kursumuz TÜBİTAK tarafından 2217 Lisansüstü Yaz Okulu ve benzeri etkinliklerin destekleme programı kapsamında TÜBİTAK'tan destek almıştır. TÜBİTAK  10 kursiyere yol, iaşe ve konaklama bursu verecektir.

Konaklama ve iaşe: 100 TL (Kişi/Gün), ve Yol: 150 TL (Gidiş/Dönüş) 

 

Ayrıca TÜBİTAK'tan 2221 Konuk Bilim İnsanı Destekleme Programı kapsamında Johns Hopkins Üniversitesi Hastanesi Pediatrik Radyoloji Bölümünden Dr. Andrea Poretti davet edilecektir. Dr. Poretti'nin özgeçmişi için tıklayınız

 

*HESAP NO: ERSEM ZİRAAT BANKASI IBAN: TR58 0001 0014 3949 3067 0350 01 

Kursla ilgili bilgileri içeren föye ulaşmak için tıklayınız