Fakültemiz Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Tarafından 01.01.2024 Tarihine Kadar Akredite Edilmiştir.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Dönem 2 Ders Programı

 

 

Süre

Ders Konusu 1. Hafta

Öğretim Elemanı

05.09.2022

Pazartesi

08.15-09.00

Serbest Çalışma

 

09.15-10.00

Koordinatörlük Saati

Dr. M. Nisari/Dr. N. Bitgen /Dr. G. Ö. Önder

10.15-11.00

Deri ve eklentilerinin anatomisi

Dr. H. Ülger

11.15-12.00

Kafa derisi anatomisi

Dr. H. Ülger

13.15-14.00

Histolojiye giriş, dokuların genel özellikleri

Dr. M. Ülger

14.15-15.00

Azot fiksasyonu, amonyak, kükürt

Dr. S. Muhtaroğlu            

15.15-16.00

Azot fiksasyonu, amonyak, kükürt

Dr. S. Muhtaroğlu            

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

06.09.2022

Salı

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Mimik ve çiğneme kasları

Dr. H. Ülger

10.15-11.00

Bakteriyolojik besiyerleri

 Dr. M. A. Atalay

11.15-12.00

Boyama yöntemleri

Dr. M. A. Atalay

13.15-14.00

Örtü ve bez epiteli histolojisi

Dr. M. Ülger

14.15-15.00

Örtü ve bez epiteli histolojisi

Dr. M. Ülger

15.15-16.00

Serbest çalışma

 

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

07.09.2022

Çarşamba

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Serbest çalışma

 

10.15-11.00

Bağ dokusu histolojisi

Dr. G. Ö. Önder

11.15-12.00

Bağ dokusu histolojisi

Dr. G. Ö. Önder

13.15-14.00

Danışmanlık saati

 

14.15-15.00

Nonesansiyel amino asitlerin sentezi

Dr. S. Muhtaroğlu

15.15-16.00

Nonesansiyel amino asitlerin sentezi

Dr. S. Muhtaroğlu

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

08.09.2022

Perşembe

 

Laboratuvar 1

 

08.15-10.00

Histoloji 1. pratik

Grup 1

10.15-12.00

Histoloji 1. pratik

Grup 2

13.15-15.00

Histoloji 1. pratik

Grup 3

15.15-17.00

Histoloji 1. pratik

Grup 4

09.09.2022

Cuma

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Bağ dokusunun histolojik çeşitleri

Dr. G. Ö. Önder

10.15-11.00

Vücuttaki fasyaların anatomisi

Dr. H. Ülger

11.15-12.00

Vücuttaki fasyaların anatomisi

Dr. H. Ülger

13.15-14.00

Kan dokusu histolojisi

Dr. D. Karabulut

14.15-15.00

Kan dokusu histolojisi

Dr. D. Karabulut

15.15-16.00

Seçmeli dersler

 

16.15-17.00

Seçmeli dersler

 

       
 

 

2. Hafta

 

12.09.2022

Pazartesi

08.15-09.00

Boyun kasları

Dr. H. Ülger

09.15-10.00

Boyun kasları

Dr. H. Ülger

10.15-11.00

Kıkırdak dokusu histolojisi

Dr. G. Ö. Önder

11.15-12.00

Kıkırdak dokusu ve gelişimi

Dr. G. Ö. Önder

13.15-14.00

Esansiyel amino asitlerin sentezi

Dr. S. Muhtaroğlu

14.15-15.00

Esansiyel amino asitlerin sentezi

Dr. S. Muhtaroğlu

15.15-16.00

Serbest çalışma

 

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

13.09.2022

Salı

 

Laboratuvar 2

 

08.15-10.00

Histoloji 2. pratik

Grup 4

10.15-12.00

Histoloji 2. pratik

Grup 3

13.15-15.00

Histoloji 2. pratik

Grup 2

15.15-17.00

Histoloji 2. pratik

Grup 1

14.09.2022

Çarşamba

08.15-09.00

Dallı zincirli amino asitlerin sentezi

Dr. S. Muhtaroğlu

09.15-10.00

Dallı zincirli amino asitlerin sentezi

Dr. S. Muhtaroğlu

10.15-11.00

Kemik dokusu histolojisi

Dr. M. Ülger

11.15-12.00

Kemik dokusu histolojisi

Dr. M. Ülger

13.15-14.00

Danışmanlık saati

 

14.15-15.00

Kas dokusu, düz kas, iskelet kası histolojisi

Dr. E. Balcıoğlu

15.15-16.00

Kas dokusu, düz kas, iskelet kası histolojisi

Dr. E. Balcıoğlu

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

15.09.2022

Perşembe

 

Laboratuar 3

 

08.15-10.00

Histoloji 3. pratik

Anatomi 1. pratik

Mikrobiyoloji 1.pratik

Grup 3

Grup 4

Grup 2

10.15-12.00

Histoloji 3. pratik

Anatomi 1. pratik

Mikrobiyoloji 1.pratik

Grup 4

Grup 3

 Grup 1

13.15-15.00

Histoloji 3. pratik,

Anatomi 1. pratik

Mikrobiyoloji 1.pratik

Grup 1

Grup 2

Grup 3

15.15-17.00

Histoloji 3. pratik

Anatomi 1. pratik

Mikrobiyoloji 1.pratik

Grup 2

Grup 1

 Grup 4

16.09.2022

Cuma

08.15-09.00

Amino asitlerin özgül ürünlere çevrilmesi   

Dr. S. Muhtaroğlu

09.15-10.00

Amino asitlerin özgül ürünlere çevrilmesi    

Dr. S. Muhtaroğlu

10.15-11.00

Boyun bölgesel anatomisi

Dr. H. Ülger

11.15-12.00

Kemik dokusunun gelişimi

Dr. M. Ülger

13.15-14.00

Serbest çalışma

 

14.15-15.00

Serbest çalışma

 

15.15-16.00

Seçmeli dersler

 

16.15-17.00

Seçmeli dersler

 

 

 

 

3. Hafta

 

19.09.2022

Pazartesi

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Kalp kası histolojisi

Dr. E. Balcıoğlu

10.15-11.00

Sinir dokusu histolojisi

Dr. A. Yay

11.15-12.00

Sinir dokusu histolojisi

Dr. A. Yay

13.15-14.00

İskelet kas kasılmasının moleküler mekanizması

Dr. N. Dursun

14.15-15.00

İskelet kas kasılmasının moleküler mekanizması

Dr. N. Dursun

15.15-16.00

Serbest çalışma

 

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

20.09.2022

Salı

 

Laboratuvar 4

08.15-10.00

Histoloji 4. pratik

Grup 1

10.15-12.00

Histoloji 4. pratik

Grup 2

13.15-15.00

Histoloji 4. pratik

Grup 3

15.15-17.00

Histoloji 4. pratik

Grup 4

21.09.2022

Çarşamba

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Regiotemporalis, infratemporalis ve pterygopalatina

Dr. Ö. Al

10.15-11.00

Regiotemporalis, infratemporalis ve pterygopalatina

Dr. Ö. Al

11.15-12.00

Meme anatomisi

Dr. H. Ülger

13.15-14.00

Danışmanlık saati

 

14.15-15.00

İskelet kas fibril tipleri, kasın enerji metabolizması

Dr. N. Dursun

15.15-16.00

İskelet kas fibril tipleri, kasın enerji metabolizması

Dr. N. Dursun

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

22.09.2022

Perşembe

 

Laboratuar 5

 

08.15-10.00

Histoloji 5. pratik

Grup 4

10.15-12.00

Histoloji 5. pratik

Grup 3

13.15-15.00

Histoloji 5. pratik

Grup 2

15.15-17.00

Histoloji 5. pratik

Grup 1

23.09.2022

Cuma

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Serbest çalışma

 

10.15-11.00

Nöroglia hücreleri             

Dr. A. Yay

11.15-12.00

Baş ve boynun beslenmesi

Dr. H. Ülger

13.15-14.00

Serbest çalışma

 

14.15-15.00

Serbest çalışma

 

15.15-16.00

Seçmeli dersler

 

16.15-17.00

Seçmeli dersler

 

26.09.2022

Pazartesi

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Serbest çalışma

 

10.15-11.00

Deri ve ekleri histolojisi     

Dr. A. Yay

11.15-12.00

Deri ve ekleri histolojisi     

Dr. A. Yay

13.15-14.00

İskelet kasının kasılma mekaniği

Dr. N. Dursun

14.15-15.00

İskelet kasının kasılma mekaniği

Dr. N. Dursun

15.15-16.00

Serbest çalışma

 

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

27.09.2022

Salı

 

Laboratuar 6

08.15-10.00

Histoloji 6. Pratik,

Anatomi 2. pratik

Grup 1

Grup 3

10.15-12.00

Histoloji 6. Pratik

Anatomi 2. pratik

Grup 2

 Grup 4

13.15-15.00

Histoloji 6. Pratik

Anatomi 2. pratik

Grup 3

Grup 1

15.15-17.00

Histoloji 6. Pratik

Anatomi 2. pratik,

Grup 4

Grup 2

28.09.2022

Çarşamba

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Serbest çalışma

 

10.15-11.00

Kök hücre biyokimyası       

Dr. A. Çetin

11.15-12.00

Kök hücre biyokimyası       

Dr. A. Çetin

13.15-14.00

Danışmanlık saati

 

14.15-15.00

Antimikrobiyal ajanlar       

Dr. P. Sağıroğlu

15.15-16.00

Antimikrobiyal ajanlar       

Dr. P. Sağıroğlu

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

29.09.2022

Perşembe

 

Laboratuar 7

 

08.15-10.00

Histoloji 7. Pratik

Fizyoloji 1. Pratik

Grup 3

Grup 4

10.15-12.00

Histoloji 7. Pratik

Fizyoloji 1. Pratik

Grup 4

Grup 3

13.15-15.00

Histoloji 7. Pratik

Fizyoloji 1. Pratik

Grup 1

Grup 2

15.15-17.00

Histoloji 7. Pratik

Fizyoloji 1. Pratik

Grup 2

Grup 1

30.09.2022

Cuma

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Genel embriyoloji, spermatozoon ve oositin olgunlaşması      

Dr. B. Yakan

10.15-11.00

Genel embriyoloji, spermatozoon ve oositin olgunlaşması      

Dr. B. Yakan

11.15-12.00

Sinir kas kavşağı fizyolojisi

Dr. N. Dursun

13.15-14.00

Bağ dokusu biyokimyası

Dr. A. Çetin

14.15-15.00

Bağ dokusu biyokimyası

Dr. A. Çetin

15.15-16.00

Seçmeli dersler

 

16.15-17.00

Seçmeli dersler

 

5. Hafta

 

03.10.2022

Pazartesi

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Boyun kesit anatomisi

Dr. H. Ülger

10.15-11.00

Gelişimin I. Haftası, döllenmedenimplantasyona

Dr. B. Yakan

11.15-12.00

Gelişimin I. Haftası, döllenmedenimplantasyona

Dr. B. Yakan

13.15-14.00

Düz kas fizyolojisi

Dr. N. Dursun

14.15-15.00

Düz kas fizyolojisi

Dr. N. Dursun

15.15-16.00

Sterilizasyon yöntemleri

Dr. M. A. Atalay

16.15-17.00

Dezenfektan ve antiseptikler                                                                            

Dr. M. A. Atalay

04.10.2022

Salı

 

Laboratuar 8

 

08.15-10.00

Histoloji 8. pratik

Anatomi 3. Pratik,

Mikrobiyoloji 2. pratik

Fizyoloji 2. Pratik

Grup 2

Grup 4

Grup 1

Grup 3

10.15-13.00

Histoloji 8. pratik

Anatomi 3. Pratik

Mikrobiyoloji 2. pratik

Fizyoloji 2. Pratik

Grup 1

Grup 3

Grup 2

Grup 4

13.15-15.00

Histoloji 8. pratik

Mikrobiyoloji 2. pratik

Anatomi 3. Pratik

Fizyoloji 2. Pratik

Grup 4

Grup 3

Grup 1

Grup 2

15.15-17.00

Histoloji 8. pratik,

Mikrobiyoloji 2. pratik

Anatomi 3. Pratik

Fizyoloji 2. Pratik

Grup 3

Grup 4

Grup 2

Grup 1

05.10.2022

Çarşamba

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Kanın bileşenleri ve görevleri

Dr. B. Tan

10.15-11.00

Gelişimin II ve III. Haftaları, bilaminarembriyonel disk ve gastrula

Dr. B. Yakan

11.15-12.00

Gelişimin II ve III. Haftaları, bilaminarembriyonel disk ve gastrula

Dr. B. Yakan

13.15-14.00

Danışmanlık saati

 

14.15-15.00

Serbest çalışma

 

15.15-16.00

Serbest çalışma

 

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

06.10.2022

Perşembe

 

Laboratuvar 9

 

08.15-10.00

Histoloji 9. pratik

Fizyoloji 3. pratik

Grup 4

Grup 3

10.15-12.00

Histoloji 9. pratik

Fizyoloji 3. pratik

Grup 3

Grup 4

13.15-15.00

Histoloji 9. pratik

Fizyoloji 3. pratik

Grup 1

Grup 2

15.15-17.00

Histoloji 9. pratik

Fizyoloji 3. pratik

Grup 2

Grup 1

07.10.2022

Cuma

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Serbest çalışma

 

10.15-11.00

Yağ dokusu biyokimyası

Dr. A. Çetin

11.15-12.00

Kas dokusu biyokimyası

Dr. A. Çetin

13.15-14.00

Eritrositler görevleri, anemi, polisitemi         

Dr. B. Tan

14.15-15.00

Eritrositler görevleri, anemi, polisitemi         

Dr. B. Tan

15.15-16.00

Seçmeli dersler

 

16.15-17.00

Seçmeli dersler

 

 

6. Hafta

 

10.10.2022

Pazartesi

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

PANEL DERS: Olgularla Anemi

Dr. B. Tan ve Dr. A. Özcan

10.15-11.00

Germ disklerinin farklılaşması

Dr. B. Yakan

11.15-12.00

Germ disklerinin farklılaşması

Dr. B. Yakan

13.15-14.00

Sinir ve kas dokusu biyokimyası

Dr. A. Çetin

14.15-15.00

Sinir ve kas dokusu biyokimyası

Dr. A. Çetin

15.15-16.00

Trombositler, fibrinolitik sistem

Dr. B. Tan

16.15-17.00

Trombositler, fibrinolitik sistem

Dr. B. Tan

11.10.2022

Salı

 

Laboratuvar 10

 

08.15-10.00

Histoloji 10. pratik

Fizyoloji 4. pratik

Grup 3

Grup 4

10.15-12.00

Histoloji 10. pratik

Fizyoloji 4. pratik

Grup 4

Grup 3

13.15-15.00

Histoloji 10. pratik

Fizyoloji 4. pratik

Grup 1

Grup 2

15.15-17.00

Histoloji 10. pratik

Fizyoloji 4. pratik

Grup 2

Grup 1

12.10.2022

Çarşamba

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Vücudun normal florası

Dr. A. Gündoğdu

10.15-11.00

Embriyo dışı oluşumlar                                              

Dr. B. Yakan

11.15-12.00

Embriyo dışı oluşumlar                                              

Dr. B. Yakan

13.15-14.00

Danışmanlık saati

 

14.15-15.00

Kan grupları ve transfüzyon

Dr. B. Tan

15.15-16.00

Lökositler

Dr. B. Koşar

16.15-17.00

Serbest çalışma

 

13.10.2022

Perşembe

 

Laboratuvar 11

 

08.15-10.00

Histoloji 11. pratik

Fizyoloji 5. Pratik

Grup 2

Grup 1

10.15-12.00

Histoloji 11. pratik

Fizyoloji 5. Pratik

Grup 1

Grup 2

13.15-15.00

Histoloji 11. pratik

Fizyoloji 5. Pratik

Grup 4

Grup 3

15.15-17.00

Histoloji 11. pratik

Fizyoloji 5. Pratik

Grup 3

Grup 4

14.10.2022

Cuma

08.15-09.00

Serbest çalışma

 

09.15-10.00

Doku kültürü ve virüs izolasyon yöntemler

Dr. A. Özdarendeli

10.15-11.00

Kongenitalmalformasyonlar

Dr. B. Yakan

11.15-12.00

Kongenitalmalformasyonlar

Dr. B. Yakan

13.15-14.00

Lenfositler ve bağışıklık

Dr. B. Koşar

14.15-15.00

Lenfositler ve bağışıklık

Dr. B. Koşar

15.15-16.00

Seçmeli Dersler

 

16.15-17.00

Seçmeli Dersler

 

               

 

 

7. Hafta

17.10.2022

Pazartesi

 

08.00-17.00

Serbest çalışma

 

18.10.2022

Salı

 

 

08.00-17.00

Serbest çalışma

 

19.10.2022

Çarşamba

 

 

14.00-17.00

Teorik Sınav

 

 

20.10.2022

Perşembe

 

 

08.10-17.00 

Pratik Sınav

 

 

21.10.2022

Cuma

 

 

08.00-17.00

 

 

 

 

 

 

 

Teorik sınav

Pratik sınav

 

 

19.10.2022

20.10.2022

 

 

14.00-17.00

08.10-17.00

 

             

Pratik Sınavın Yapılışı

 

Anatomi

Histoloji

Fizyoloji

08.10-10.00

 Grup1

Grup2

Grup3

10.10-12.00

Grup2

Grup3

Grup4

13.30-15.00

Grup3

Grup4

Grup1

15.10-17.00

Grup4

Grup1

Grup2

(Pratik Grupları ilerleyen tarihlerde ilan edilecektir.)